Ця тканина настільки популярна сьогодні, що напевно у кожного жителя України є річ з флісу. Серед переваг тканини - невисока ціна, практичність у використанні та догляді, тепло і затишок. Практично в кожному магазині одягу та предметів для дому можна знайти флісові речі, користуються великим попитом.
Трохи історії
Враховуючи, як сьогодні поширений фліс, складно повірити, що він був створений всього 40 років тому. Запатентувала його американська компанія, задавшись метою знайти нову тканину, легкий, практичний, простий у догляді, але при цьому теплу і повітропроникну. І за це розробники тканини були нагороджені Нобелівською премією!
В результаті був винайдений фліс, з якого спочатку шили туристичну та похідну одяг, адже для неї тепло і легкість найбільш важливі. Сьогодні цю тканину застосовують для створення широкого ряду моделей різної одягу. Флісова піжама добре зігріє, кофти з флісу використовуються як поддева під зимові комбінезони, пледи з флісу практичні і красиві.
Склад і його особливості
Назва "фліс" перекладається як "шерсть". Воно зумовлено схожими характеристиками матеріалів, але фліс більш дешевий і практичний. Це нетканий матеріал, створений з синтетичних волокон. В основному він виготовляється з поліестеру, але можна купити виріб і з додаванням лайкри або спандекса. Тканину обробляють складами, вони знижують горючість, зменшують утворення катишків, роблять тканину водовідштовхувальним, підвищують антимікробні якості.
Флис приятен на ощупь, позволяет телу дышать, хорошо греет и не мнется. Поэтому отлично служит в качестве материала для домашней одежды: флисовый халат или костюм носится годами без потери вида и качеств. Также из него шьют термобелье, домашний текстиль, куртки, шапки и многое другое.
Широкий спектр изделий обусловлен большим разнообразием материала:
Ткань неприхотлива в хранении и уходе: изделия из нее можно вешать на плечики и складывать на полку, их не нужно гладить. Лучше стирать вручную в теплой воде с применением мягкого средства без отжима, ведь сохнет флис очень быстро.